O mnie

o-mnie-Alpy1

Mam na imię Łukasz.

Od dziecka lubiłem przebywać na łonie natury i chodzić własnymi drogami. Fascynuje mnie Matka Natura, ale również wzbudza respekt. Wyznaję zasadę, że jakkolwiek źle by nie było, to z każdej sytuacji jest przynajmniej jedno pozytywne wyjście. Dlatego interesuję się survivalem. Staram się przekładać go do codziennego życia. Świat nie daje rozwiązań, tylko karze ich szukać.

Założyłem bloga dlatego, że

chcę się dzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą, a jednocześnie poszerzać swoje horyzonty. Nie jestem wielkim znawcą dzikiej przyrody, ani żadnym komandosem. Chcę po prostu dać Ci kilka wskazówek, jak się zachować, kiedy znajdziesz się w trudnym położeniu, albo jak się zabezpieczyć, żeby do niego nie doszło. Chciałbym popularyzować sztukę przetrwania w odniesieniu do zmagań dnia codziennego każdego człowieka. Ponadto, jestem zdania, że jest potrzeba promowania w polskiej turystyce outdoorowej świadomości pozwalającej na realne spojrzenie na zagrożenia płynące ze spędzania czasu w terenie i bezpieczny powrót ze szlaku. Zafascynowany pięknem przyrody chciałbym, aby moi czytelnicy dostali wskazówki, gdzie moim zdaniem warto obcować z naturą, ze względu na walory walory przyrodnicze i dostępność szlaków turystycznych. Co jakiś czas, będę wstawiał TUTAJ opisy ze zdjęciami tego typu miejsc. Do zobaczenia na szlaku!

Żyjemy w czasach,

kiedy światem rządzą wielkie firmy i globalny przemysł. Stanowi to zagrożenie dla naszej planety pod względem ekologicznym. A z tego względu, że jestem najzwyczajniej w świecie miłośnikiem natury, będę się starał propagować szacunek do niej. W takim sensie, żebyś wiedział, co ona może Ci dać, a jak Ty, drobnymi nawykami, możesz ją chronić. Wszystko, co nam daje Matka Natura jest dla nas unikalnym darem. Dlatego szanujmy ten dar i pozwólmy sobie i przyszłym pokoleniom cieszyć się nim jak najdłużej.

Zapraszam do lektury i natury.