Dlaczego warto uprawiać trekking?

dlaczego-warto-uprawiac-trekking

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem. Nie każdy jednak przepada za tradycyjnymi formami aktywności i wiele osób poszukuje ciekawych alternatyw. Trekking to sport przynoszący wiele ekscytujących wrażeń, dlatego też warto się nim zainteresować.

Na czym polega trekking?

Trekking to połączenie turystyki i sportu – są to głównie wyprawy piesze, które według definicji odbywają się w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Wiele osób wychodzi z założenia, że im ciężej gdzieś dojść, tym większa satysfakcja z osiągniętego celu. Wbrew pozorom trekking to forma aktywności przeznaczona nie tylko dla osób o świetnej kondycji i wytrzymałości. Każdy może spróbować trekkingu, jednak należy dobrać trasę i warunki do naszych możliwości fizycznych.

Co daje nam trekking?

Trekking pozwala nam zobaczyć piękne, malownicze krajobrazy i doświadczyć niezapomnianych przeżyć. Należy pamiętać, że trekking to forma aktywności fizycznej, zatem wspomaga naszą kondycję, ułatwia budowanie mięśni i kształtowanie sylwetki. Osoby, które uprawiają trekking podkreślają, że ta aktywność stanowi również sposób na odprężenie pod względem psychicznym. Podczas męczącej, choć satysfakcjonującej wędrówki skupiamy się wyłącznie na osiągnięciu naszego celu i zapominamy o codziennych rozterkach. Każda zakończona wędrówka to kolejny sukces, który buduje naszą osobowość.

Trekking – od czego zacząć?

Zanim rozpoczniemy naszą przygodę z trekkingiem, warto zapoznać się z dokładnym opisem tej aktywności oraz zasięgnąć rady osób, które są bardziej zaawansowane od nas. Pierwsze wędrówki trekkingowe nie powinny być nadmiernie skomplikowane, należy wybierać trasy przystępne dla początkujących. Wycieczka zawsze musi być zaplanowana, dlatego też dobrze jest zasięgnąć informacji o miejscu, do którego zamierzamy się wybrać, tak aby nic nas nie zaskoczyło. Należy również podkreślić, że do uprawiania trekkingu potrzebujemy odpowiedniego sprzętu – nie wystarczy tylko wygodne obuwie i butelka wody. 

Sprzęt do trekkingu – o czym należy pamiętać?

Podczas trekkingowej wycieczki musi być nam przede wszystkim wygodnie. Właśnie dlatego musimy zadbać o odpowiedni strój oraz idealnie dobrane obuwie. Strój i obuwie muszą być dopasowane do warunków pogodowych. Ponadto nasze ubranie i buty powinny być wykonane z oddychających materiałów, które są odporne na wiatr i wilgoć oraz są zdolne ochronić naszą skórę przed ewentualnymi otarciami i skaleczeniami. Warto zwrócić szczególną uwagę na dobór spodni, ponieważ to właśnie one chronią nasze nogi przed złymi warunkami terenowymi. Świetną ofertę spodni trekkingowych znajdziesz w sklepie Jack Wolfskin. A jeśli lubisz mieć jeszcze większy wybór, zajrzyj na www.e-horyzont.pl – znajdziesz tam szeroki asortyment najlepszej jakości spodni trekkingowych.

Na wycieczkę trekkingową musimy obowiązkowo zabrać ze sobą plecak, w którym zmieścimy wszystkie niezbędne przedmioty. Zawsze należy pamiętać o zabraniu ze sobą pożywienia, wody, apteczki oraz kompasu. Jeśli wyprawa ma trwać więcej niż jeden dzień, wówczas powinniśmy do plecaka spakować namiot oraz śpiwór, które pozwolą nam przetrwać noc w plenerze. Każda wycieczka trekkingowa jest inna, dlatego też swój ekwipunek musimy dopasowywać do warunków terenowych, pogodowych oraz długości wyprawy.

Źródła:
1) treść artykułu: materiały partnera
2) grafika tytułowa: elements.envato.com

Nie przegap kolejnych artykułów!
Zapisz się na newsletter


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments