Atrakcje turystyczne blisko granicy – co warto zobaczyć?

Atrakcje turystyczne blisko granicy – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie obszarów położonych w pobliżu granicy Polski i Czech to doskonały pomysł na spędzenie z najbliższymi wolnych dni. Warto więc pojechać i przekonać się, co ciekawego kryje ten teren. Jakie atrakcje turystyczne trzeba tu zobaczyć?

Śnieżka

Jednym z głównych celów podróży w okolice granicy polsko-czeskiej i jednocześnie niezaprzeczalną gratką dla miłośników górskich wędrówek jest Śnieżka. Najwyższy szczyt nie tylko Karkonoszy, ale całych Sudetów, z którego można podziwić przepiękną panoramę, liczy ponad 1600 metrów n.p.m. Interesującym obiektem dla turystów odwiedzających Śnieżkę jest również znajdujący się tu kościół św. Wawrzyńca oraz obserwatorium meteorologiczne. Dużym zainteresowaniem cieszy się także kolej linowa w Karpaczu prowadząca na Kopę, skąd zdecydowanie szybciej można dostać się na najwyższy szczyt Sudetów.

Ścieżki w koronach drzew

Karkonoski Park Narodowy to przepiękny las, do którego odwiedzin nikogo nie trzeba zachęcać. Warto jednak wiedzieć, jak wielka atrakcja kryje się w samym sercu tego miejsca – chodzi tu o ścieżki w koronach drzew, będące idealnym połączeniem nauki, zabawy i aktywności ruchowej. Każdy, kto zdecyduje się przebyć trasę liczącą 1500 m, otrzyma niepowtarzalną szansę na obserwację lasu z bliska w całej jego okazałości – od korzeni aż po same wierzchołki. Ścieżki w koronach drzew z 45-metrową wieżą widokową pozwolą podziwiać krajobrazy, ale też poznać wiele gatunków stworzeń żyjących na tym terenie. Na uczestników atrakcji czeka sporo niespodzianek, a całość dostosowana jest do potrzeb każdego – także dzieci i seniorów.

Western City

Nieopodal granicy warto zajrzeć do Western City, czyli obiektu w miejscowości Ściegny, 3km od Karpacza. Miejsce to idealnie oddaje klimat miasteczka westernowego i zawiera wszystkie charakterystyczne elementy – można tu spotkać kowbojów, zajrzeć do traperskiego baru, rzucać lassem, strzelać z łuku, jeździć kolejką, podziwiać pokaz indiańskich tańców, a nawet wziąć udział w płukaniu złota. Nie brak tu też zwierzyny – zwłaszcza koni, w tym kucyków czekających na dzieci. Atrakcji jest oczywiście znacznie więcej.

Mała Japonia

Osoby uwielbiające azjatycki klimat bez wątpienia powinny odwiedzić Małą Japonię – piękny teren położony niedaleko Karkonoskiego Parku Narodowego. W obiekcie tym imponuje zwłaszcza Ogród Japoński z ogromem fascynujących gatunków orientalnych roślin. Ponadto znajduje się tu samurajskie muzeum z replikami wschodniej broni i kolekcją zbroi, ekspozycja japońskich lalek oraz park zabaw stworzony z myślą o najmłodszych gościach.

Park Safari

Po przekroczeniu granicy z Czechami wystarczy przejechać ok. 30 minut do miejscowości Dvůr Králové, gdzie czeka prawdziwa frajda dla miłośników afrykańskich zwierząt. Znajduje się tu bowiem prawdziwe ZOO pozwalające podziwiać dzikie stworzenia nie tylko w wolierach i pawilonach, ale przede wszystkim w plenerze. Położony tu Park Safari to miejsce, w którym można zobaczyć w naturalnej przestrzeni mnóstwo egzotycznych gatunków – m.in. lwy, żyrafy, zebry i rozmaite ptaki. Turyści mają szansę odbyć pieszą wędrówkę z przewodnikiem lub zdecydować się na Off Road specjalnym pojazdem. Ciekawą opcją jest też zwiedzanie Safari po zmroku.

Źródła:
1) treść artykułu: materiały partnera
2) grafika tytułowa: https://www.stezkakrkonose.cz/

Nie przegap kolejnych artykułów!
Zapisz się na newsletter


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments